Edició 2024: Pendent d’actualitzar

PROGRAMA  2023

 

Divendres 3 de Novembre del  2023 (A distància)

14:00 – 15:00              Biologia del Càncer (Laia Cuesta Casanovas)

15:00 – 16:30              Conceptes Bàsics d’Oncologia (Olga Padrós Rufete)

16:30 – 18:00              Conceptes Bàsics d’Hematologia (Laura Segura Martínez)

18:00 – 18:30              Pausa

18:30 – 20:00              Conceptes generals de l’Assaig Clínic I (Gemma Sala de Vedruna)

 

Dissabte 4 de Novembre del  2022 (A distància)

9:00 – 10:00                Conceptes generals de l’Assaig Clínic II (Gemma Sala de Vedruna)

10:00 -11:00                Procediments de l’Assaig Clínic(Gemma Sala de Vedruna)

11:00 – 11:30              Pausa

11:30 – 13:00              Fàrmacs en OncoHematologia (Montserrat Carreres Prieto/Ariadna Jalavera Muñoz)

13:00 – 14:00              Early Drug Development (Dr.Alberto Hernando Calvo)

Divendres 10 de Novembre del  2023 (A distància)

14:00 – 15:00              Radioteràpia (Dr. Manuel Altabas González)

15:00 – 16:00              Radiodiagnòstic en AC (Dr. José Mateos Fernández)

16:00 – 17:00              Immunologia (Dra. Maria Vieito Villar)

17:00 – 17:30              Pausa

17:30 – 18:30              Patología linfoide / Gammapatia (Dra. Cecilia Carpio Segura)

18:30 –20:00           Anatomia Patològica (José Jiménez Flores)

 

Dissabte 11 de Novembre del  2023  (Presencial)

 

9:00 – 10:00                Taller: l’Arxiu de l’investigador (Gemma Sala de Vedruna)

10:00-11:30                Infermeria AC. (Sonia Valverde Turion)

11:30-12:00                 Pausa

12:00 – 14:00              Quadern de Recollida de Dades i Queries (Ignacio Carcela Sánchez ).

 

Divendres 17 de Novembre del  2023 (A distància)

14:00- 15:00                Melanoma (Dra. Eva Muñoz Couselo)

15:00-16:00                Càncer de Pulmó (Dr. Alejandro Navarro Mendivil)

16:00-17:00          Càncer de Mama (Dr. Santiago Ignacio Escrivá de Romaní Muñoz)

17:00-17:30                 Pausa

17:30 –20:00               Monitoritzacions i Auditories. (Susana Muñoz Tabernero)

 

Dissabte 18 de Novembre del  2023 (A distància)

9:00 – 10:00                Càncer Digestiu (Dr.Florian Castet)

10:00-11:00                 Càncer Genitourinari (Dr. Rafael Morales Barrera)

11:00-11:30                 Pausa

11:30 – 12:30              Patología Mieloide  (Dra.Sara Garrido Paniagua)

12:30– 14:00               Bones Pràctiques Clíniques (Javier Fonts de Carpi)

 

Divendres 24 de Novembre del  2023 (A distància)

14:00-15:00                 Càncer Ginecològic (Dra. Lorena Fariñas Madrid)

15:00-16:00                Maneig emocional del pacient (Irene Mensa Rodríguez)

16:00-17:00                Estadística de l’AC (Guillermo Villacampa Javierre)

17:00-17:30                 Pausa

17:30 – 20:00              Farmacovigilancia. SAEs (Susana Muñoz Tabernero)

 

 

Dissabte 25 de Novembre del  2023 (Presencial)

9:00 – 10:30                Visita unitat d’assaigs clínics (Gemma Sala de Vedruna)

10:30-11:30                 Procés regulatori de l’Assaig Clínic (Susana Muñoz Tabernero)

11:30-12:30                 Cloenda